Moodle jest systemem, który ma mnóstwo opcji, o tym wie każdy, kto zaczął z nim pracować. Przykładowo, ekran z właściwościami quizu wygląda następująco:

Ekran z właściwościami quizu

Ekran z właściwościami quizu

A to oczywiście dopiero początek, później mamy ekran dodawania pytań, kolejne ekrany z właściwościami pytań, itp., itd. Tak duża liczba opcji daje oczywiście projektantowi kursu duże możliwości, ale dla osoby dopiero rozpoczynającej przygodę z Moodle może to być przytłaczające i – co tu dużo mówić – zniechęcające. Dlatego wiele osób zapewne ucieszy się z tego, że w mającej się wkrótce ukazać nowej wersji Moodle (2.5), formularze mają być znacznie uproszczone. Nie oznacza to, że dostępne dziś opcje będą z Moodle usuwane (choć w niektórych przypadkach może nie byłby to taki zły pomysł :-)), ale będą ukrywane pod rozwijanymi etykietami – tak, że ekran z właściwościami quizu wyglądać teraz będzie tak:

Ekran z właściwościami quizu w Moodle 2.5

Ekran z właściwościami quizu w Moodle 2.5

Prawda, że dużo przyjaźniejszy? :-)

Listę nowości, których możemy się spodziewać w Moodle już w czerwcu można zobaczyć tutaj (lista jest jeszcze niekompletna, w trakcie opracowania).