Zapraszam na trzeci w cyklu webinarów poświęconych różnym możliwościom aktywizującej prezentacji materiałów dydaktycznych w Moodle. Podczas pierwszego webinaru w tym cyklu nauczyliśmy się, jak tworzyć lekcje w Moodle. Podczas drugiego przyjrzeliśmy się tym narzędziom z pakietu ćwiczeń interaktywnych H5P, które możemy wykorzystać do prezentacji relatywnie większych porcji treści dydaktycznychna platformie Moodle.

Tym razem, podczas spotkania 26 kwietnia zastanowimy się, jak jeszcze – oprócz wykorzystania lekcji i narzędzia H5P – możemy przygotować dla studentów treści dydaktyczne w ciekawy i angażujący sposób. Omówimy nietypowe zastosowania standardowych narzędzi platformy Moodle, ale też zobaczymy kilka pomysłów, jak można wykorzystać zewnętrzne (ale łatwo dostępne) narzędzia – a to wszystko oczywiście w kontekście tworzenia materiałów dydaktycznych.

  • Tytuł webinaru: Jeśli nie lekcja i nie H5P, to co?
  • Początek webinaru: 26 kwietnia o godzinie 19:00.
  • Czas trwania: ok. 1,5 godziny.
  • Zapisy i dostęp do webinaru: kursy.poznajmoodle.pl

Webinar poprowadzi Przemysław Stencel – dydaktyk e-learningu, e-nauczyciel i trener e-nauczycieli. Wspiera szkoły wyższe, firmy i inne organizacje w efektywnym wykorzystaniu platformy Moodle i innych narzędzi e-learningowych. Członek-założyciel Stowarzyszenia e-Learningu Akademickiego, współorganizator konferencji MoodleMoot PL.